Pradžia

Olimpiečiai penkiamečių tėvams: „Rodykime pavyzdį“

2018-04-30
Olimpiečiai penkiamečių tėvams: „Rodykime pavyzdį“

„Vidinė šiluma užlieja matant vaikų džiaugsmą ir didžiulį tėvelių palaikymą“, – džiaugėsi baidarininkas Ričardas Nekriošius. Šeštadienį Panevėžyje jis kartu su bėgike Vaida Žūsinaite atidarė antrąjį iš keturių Lietuvos mažųjų žaidynių finalinių festivalių.

„Būtų smagu ir patiems išbandyti“,  nusijuokė olimpiečiai, stebėdami, kaip šimtas penkiamečių smaginasi šešiose rungtyse. Į varžybas aktyviai įsitraukė ir gausiai į Panevėžį susirinkę vaikų šeimos nariai. 

„Vis bandėme sugauti vedėjos mestą kamuolį ir sudalyvauti konkursuose žiūrovams, bet šįkart nepavyko. Svarbiausia, kad vaikai puikiai praleido laiką, o ir mums tribūnose buvo labai smagu“, - sakė penkiametę iš Šiaulių atlydėjusi Jovita.

Maratonininkė V.Žūsinaitė prieš renginį spėjo pamėtyti į krepšį. Krepšinis – viena iš daugybės sporto šakų, kurias ji išbandė vaikystėje.

„Ir varžybose su slidėmis esu dalyvavusi,  nusijuokė,  mano tėvai visada labai mane palaikė ir džiaugėsi, kad buvau tokia sportiška ir aktyvi.

Augdami vaikai mato tėvų pavyzdį. Jei šie patys sportuos ir skatins tai daryti vaikus, mažieji taip pat mieliau to imsis. Pirmiausia, šeima turi ugdyti norą sportuoti.

Amžius iki 5-7 metų yra labai svarbus, būtent tuomet formuojasi raumenys ir pats įgūdis, todėl vaikai turi daug judėti, lipti, bėgti. Jei vaikas nuo mažens sėdės ant sofos ir nejudės, jis neužaugs toks stiprus.“

„Tokiame amžiuje tikrai nereikia varžytis ir siekti rezultatų. Vaikams užtenka žaisti ir judėti. Per tuos žaidimus kuriami stiprūs pamatai ateičiai – ugdoma ir fizinė, ir smegenų veikla.

Žinoma, dar labai svarbu, kad fiziniai užsiėmimai būtų kokybiški ir tinkami tokiame amžiuje. Estafetės, kurias matėme šiandien, buvo labai įdomios ir įvairiapusiškai lavinančios vaikų gebėjimus“,  kolegei pritarė R.Nekriošius.

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis savo atžalų dar neturi, tačiau jau apie tai galvoja. Sportininkas savo vaikus skatins būti aktyviais nuo vaikystės.

„Esu idealistas, norėčiau, kad ir mano vaikai dalyvautų tokiuose renginiuose, o aš galėčiau juos palaikyti. Norėčiau tam skirti didelį dėmesį. Nežinau, kiek man pavyks tai įgyvendinti, bet kol kas esu su rožiniais akiniais.

Tai, ką šiandien mačiau Panevėžyje, atrodo kaip amerikietiška svajonė – jau tokio amžiaus vaikai dalyvauja sporto renginiuose, o tėveliai juos aktyviai tribūnose su plakatais palaiko. Žinoma, jiems tenka didelė atsakomybė. Norėdami, kad vaikai būtų sveiki ir sportuotų, jie ir patys turi rodyti pavyzdį ir išeiti kartu į lauką pajudėti“,  įsitikinęs R.Nekriošius.

Pagrindinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) ketvirtus metus organizuojamų žaidynių tikslas – geros emocijos ir kokybiškas fizinis aktyvumas.        

Keturiuose Finaliniuose festivaliuose iš viso dalyvauja 96 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, įveikusios pirmuosius du etapus ir aštuonios specialiųjų ugdymo poreikių turinčių vaikų komandos, pakviestos svečių teisėmis.

„Tokios žaidynės vaikams labai svarbios ne tik dėl fizinio aktyvumo ugdymo. Tai, kad dalyvauja specialių ugdymo poreikių turintys vaikai, visus moko būti atvirais, gerbti ir priimti kitą tokį, koks jis yra. Manau, šiandien kiekvienas čia atvykęs vaikas jautėsi nugalėtoju“, sakė Pabradės darželio „Varpelis“ auklėtoja Beata.

„Norime, kad vaikai džiaugtųsi sportuodami ir jaustų geras emocijas. Šiame amžiuje, kai jiems dar tik penkeri, tai yra svarbiausia. Tiek mes, tiek tėvai, tiek pedagogai turime vaikams sukurti aplinką, suteikti galimybę ir skatinti sportuoti, kad jie norėtų tai daryti visą gyvenimą ir užaugtų sveiki bei aktyvūs“,  sakė LTOK Olimpinio švietimo direkcijos vadovė Vita Balsytė.

Trečiasis Finalinis festivalis gegužės 12-ąją vyks Alytuje, o žaidynių uždanga gegužės 19 dieną bus nuleista Palangoje.

Iš viso šiais metais Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvavo per 10 tūkst. vaikų.