Pradžia

Didžiajame LTMŽ festivalyje Vilniuje apsilankęs baidarininkas Simonas Maldonis vaikams linkėjo išbandyti kuo daugiau skirtingų žaidimų ir veiklų

2024-05-20
Didžiajame LTMŽ festivalyje Vilniuje apsilankęs baidarininkas Simonas Maldonis vaikams linkėjo...

Tęsiasi Lietuvos mažųjų žaidynių (LTMŽ) finalinis etapas – didieji festivaliai. Gegužės 19 dieną į Vilniuje esančią NBA krepšinio salę susirinko būrys sportiškai ir linksmai nusiteikusių vaikų, juos ugdančių pedagogų ir komandas palaikančių tėvelių. Pasveikinti mažųjų sportininkų sekmadienio rytą atvyko baidarininkas Simonas Maldonis. 

Šiemet vyksta 10-osios mažųjų žaidynės, tad simboliškai festivaliuose projekto dalyviai ne tik sportavo, bet ir šventė aktyvios bendruomenės gimtadienį.

Vilniuje susitiko 40 ikimokyklinio įstaigų komandų (t.y. 240 mažųjų sportininkų) ir 80 pedagogų. Festivalio metu vaikai išbandė 10 smagių užduočių, atskleidžiančių kelių sporto šakų ypatumus, ir parodė projekto metu įgytus fizinius gebėjimus.

Į LTMŽ gimtadienio šventę pasveikinti vaikų ir palinkėti jiems sėkmės sportuojant, atvyko baidarininkas, kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes kišenėje turintis, S. Maldonis.

„Džiaugiuosi galėdamas būti 10-ojo LTMŽ sezono dalimi. Linkiu, kad jūs, vaikai, išmėgintumėte kuo daugiau skirtingų žaidimų ir veiklų, sportuotumėte ir atrastumėte, tai, kas jums patinka. Pats pradėjau sportuoti nuo tokio pat amžiaus, tad žinau, kaip svarbu yra mokėti džiaugtis sportu ir jį pamilti. Linkiu, kad daug jūsų esančių čia vieną dieną taptumėte olimpiečiais”, – kalbėjo sportininkas. 

LTOK švietimo direktorius Kasparas Šileikis akcentavo, kad šie metai yra ypatingi – švenčiame ir Lietuvos mažųjų žaidynių jubiliejinį, dešimtąjį sezoną, ir Lietuvos olimpinio judėjimo šimtmetį. „Nėra geresnės progos paminėti abi šias progas nei praleidžiant savaitgalį sportuojant su draugais, smagiai leidžiant laiką, išmėginant naujas, fiziškai aktyvias, veiklas ar net atrandant savo mėgstamiausią sporto šaką”, – sakė LTOK atstovas. 

„LTMŽ – dešimtus metus vykstantis projektas, kurio metu ugdome vaikų fizinį raštingumą. Šimtai tūkstančių laimingų vaikų, du kartus tiek už jų pasiekimus besidžiaugančių tėvelių, ir tūkstančiai ikimokyklinio ugdymo mokytojų – štai tiek mes sukūrėme per 10 metų!” – renginio atidarymo metu džiaugėsi Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

– Mums, žaidynių organizatoriams, labai smagu matyti tiek linksmai nusiteikusių vaikų, kurie šiandien pasiruošę garbingai varžytis ir draugauti.“

LTMŽ finalinio etapo metu Vilniuje visos komandos buvo apdovanotos taurėmis, visi mažieji sportininkai – medaliais, diplomais bei organizatorių dovanomis.

Praėjusių metų gruodį prasidėjęs dešimtasis LTMŽ sezonas prasidėjo ikimokyklinio ugdymo pedagogų mokymais. Pirmojo etapo metu dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į 8 profesionalių trenerių vedamus, skirtingas fizines ypatybes lavinančius, virtualius užsiėmimus. Į kiekvieną jų vaikai, vedami pedagogų, įsitraukė bent tris kartus per savaitę.

Vėliau lavintas fizines ypatybes tobulinti, tyrinėti bei skirtingose veiklose atrasti dalyviai buvo kviečiami dalyvių įstaigų organizuojamuose sporto festivaliuose, kuriuose kartu su vaikais dalyvavo įstaigų bendruomenės.

Šiemet projekto finalinio  etapo metu iš viso bus įgyvendinti 5 didieji festivaliai. Didieji festivaliai jau įvyko Kaune, Jonavoje, Panevėžyje ir Vilniuje, o gegužės 25 dieną finalinis šių metų sezono etapas bus užbaigtas Palangoje.  

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).