Pradžia

Į didįjį festivalį Jonavoje pasveikinti vaikų atvyko disko metikas Andrius Gudžius: palinkėjo geriausių emocijų ir sportinių aukštumų

2024-05-11
Į didįjį festivalį Jonavoje pasveikinti vaikų atvyko disko metikas Andrius Gudžius: palinkėjo...

Gegužės 11-ąją Jonavos sporto arenoje įvyko antrasis Lietuvos mažųjų žaidynių 2024 (LTMŽ) didysis festivalis. Pasveikinti vaikų ir palinkėti jiems sportinių aukštumų atvyko olimpietis, disko metikas Andrius Gudžius.  

Šiemet vyksta 10-osios mažųjų žaidynės, tad simboliškai festivaliuose projekto dalyviai ne tik sportavo, bet ir šventė aktyvios bendruomenės gimtadienį. Į  Jonavą atvyko sportininkas A. Gudžius, kuris labai džiaugėsi, jog buvo pakviestas ir galėjo prisidėti prie šios nuostabios darželinukų sporto šventės.

„Ačiū jums visiems, ačiū organizatoriams, kad mane pakvietė ir galiu prisiliesti prie šito nuostabaus ir emociškai labai stipraus renginio. Kadangi dar neteko prisiliesti prie tikros olimpinės ugnies, labai ačiū vaikams ir nuostabiai mergaitei, kuri suteikė galimybę prisiliesti prie šito deglo, – renginio pradžioje kalbėjo disko metikas A. Gudžius.

– Prieš renginį mačiau, kaip vaikai rodė pačias smagiausias ir nuoširdžiausias emocijas, tad linkiu, kad varžybų metu jos būtų dešimteriopos tiek tėveliams, tiek vaikams, tiek pedagogams. Net neabejoju, kad jūs, vaikai, užaugsite stipriausiais Lietuvos ąžuolais ir liepomis. Dabar pradedate nuo mažųjų žaidynių, tikiuosi, kad užaugę tapsite geresniais už mane ir dalyvausite tikrose olimpinėse žaidynėse. Puikaus renginio ir visiems pačių stipriausių emocijų.“

Jonavoje vykusiame didžiajame festivalyje susitiko 40 ikimokyklinio įstaigų komandos (t. y. 240 mažųjų sportininkų), ir 80 pedagogų. Festivalio metu vaikai išbandė 10 smagių, atskirų sporto šakų ypatumus atskleidžiančių, užduočių ir parodė projekto metu įgytus fizinius gebėjimus.

„Džiaugiuosi, kad LTMŽ projekas gyvuoja 10 metų ir su kiekvienais metais jis dar auga ir turi kuo nustebinti tiek dalyvius, tiek organizatorius. Šiemet didieji festivaliai yra neeiliniai, mes švenčiame gimtadienį. Mūsų visos rungtys yra šventiškos, skirtos vaikams džiaugtis, mėgautis ir pajusti tikrą gimtadienį“, – sakė Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

Aktyvaus judėjimo festivalis Jonavoje buvo labai energingas. Mažuosius sportininkus sirgalių tribūnoje garsiai triukšmaudami palaikė šeimos nariai, nešini darželių vėliavomis bei plakatais.

Visos festivalio komandos buvo apdovanotos taurėmis, visi mažieji sportininkai – medaliais, diplomais bei organizatorių dovanomis.

Praėjusių metų gruodį startavęs dešimtasis LTMŽ sezonas prasidėjo ikimokyklinio ugdymo pedagogų mokymais. Pirmojo etapo metu dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į net 8 profesionalių trenerių vedamus, skirtingas fizines ypatybes lavinančius, virtualius užsiėmimus. Į kiekvieną jų vaikai, vedami pedagogų, įsitraukė bent tris kartus per savaitę.

Vėliau lavintas fizines ypatybes tobulinti, tyrinėti bei skirtingose veiklose atrasti dalyviai buvo kviečiami dalyvių įstaigų organizuojamuose sporto festivaliuose, kuriuose kartu su vaikais dalyvavo visa įstaigos bendruomenė.

Šiemet finalinio projekto etapo metu iš viso bus įgyvendinti 5 didieji festivaliai – Kaune ir Jonavoje (jau įvyko), taip pat Panevėžyje, Vilniuje bei Palangoje.  

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA.