Pradžia

Mažuosius sportininkus Panevėžyje aplankė krepšininkas Gabrielius Maldūnas: „Sportas suteikia daug gerų emocijų ir padeda gyvenime”

2024-05-18
Mažuosius sportininkus Panevėžyje aplankė krepšininkas Gabrielius Maldūnas: „Sportas suteikia...
 

Tęsiasi Lietuvos mažųjų žaidynių (LTMŽ) finalinis etapas – didieji festivaliai. Gegužės 18 dieną į Panevėžio lengvosios atletikos maniežą susirinko būrys sportiškai ir linksmai nusiteikusių vaikų, juos ugdančių pedagogų ir komandas palaikančių tėvelių. Pasveikinti mažųjų sportininkų šeštadienio rytą, po ką tik laimėtų įtemptų rungtynių dėl patekimo į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį, atvyko „Lietkabelio” krepšininkas Gabrielius Maldūnas. 

Šiemet vyksta 10-osios mažųjų žaidynės, tad simboliškai festivaliuose projekto dalyviai ne tik sportavo, bet ir šventė aktyvios bendruomenės gimtadienį.

Panevėžyje susitiko 40 ikimokyklinio įstaigų komandų (t.y. 240 mažųjų sportininkų) ir 80 pedagogų. Festivalio metu vaikai išbandė 10 smagių užduočių, atskleidžiančių kelių sporto šakų ypatumus, ir parodė projekto metu įgytus fizinius gebėjimus.

 

Į LTMŽ gimtadienio šventę pasveikinti vaikų ir palinkėti jiems sėkmės sportuojant, atvyko Panevėžio „Lietkabelio” krepšininkas G. Maldūnas. 

 

„Labai džiugu, kad tiek daug vaikų susirinko į šitas žaidynes, kad jie aktyviai leidžia savo laiką ir nuo mažų dienų sportuoja. Sportas suteikia daug gerų emocijų, padeda gyvenime, tad, tikiuosi, kad jie ir toliau taip sportuos ir aktyviai leis laiką", – prieš didžiojo festivalio pradžią Panevėžyje kalbėjo krepšininkas G. Maldūnas.

 

„Manau, kad šeštadienį pradėti sportuojant yra vienas geriausių pasirinkimų, tad – sėkmės visiems", – linkėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo programų vadovas Paulius Martinkėnas.

 

Gegužės 17 dieną Kauno sporto halėje vykusiame Olimpinio švietimo forume dalyvavusi pirmoji šalies ponia, LTMŽ projekto globėja, Diana Nausėdienė dalijosi savo mintimis bei įžvalgomis apie LTMŽ ir dėkojo LTOK bei Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentei Audronei Vizbarienei, suburiantiems ir įkvepiantiems visos šalies ikimokyklinio ugdymo mokytojus bendram tikslui. 

 

„Tai yra kažkas nerealaus. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šį projektą pavadino nuostabiu pavyzdžiu tarptautinei bendruomenei ir visam pasauliui", – sakė D. Nausėdienė ir pasakojo, kad Prezidentūra PSO rengtai tarptautinei konferencijai, skirtai nutukimo pandemijos klausimų sprendimui, nusiuntė kreipimąsi į dalyvius ir pristatė Lietuvos mažųjų žaidynes. 

 

„Tai pristatėme kaip fizinio raštingumo ugdymo programą, nuo pat mažų dienų įtraukiančią vaiką ir ugdančią labai puikius įpročius, kurie vėliau gali būti puoselėjami mokykloje ir vėlesniuose etapuose, gali būti stipria gyvenimo įgūdžių programa. Dabar projektas dengia visas 60 Lietuvos savivaldybių, bet norėtųsi, kad tai taptų nacionaline, visa apimančia programa, kuri mūsų jaunąją kartą atvestų į mokyklą, kad fizinio ugdymo pedagogai jau turėtų integralią mažųjų visuomenę, kuri gelbsti vienas kitą, kurie yra išbandę įvairiausias judėjimo formas, yra atviri, aktyvūs ir labai imlūs."

 

Pirmosios ponios D. Nausėdienės žiniomis, po konferencijos, skirtos nutukimo problemas spręsti, PSO atstovai aptarinėjo, kad Lietuva turi sprendimą. „Tai yra fantastiškas sprendimas, kuris turi išplisti pasaulyje. Noriu padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, prezidentei Dainai Gudzinevičiūtei ir visiems, kure įsitraukia į mažųjų žaidynių organizavimą, kas dirba su vaikais, kas ruošia, kas naudoja metodikas – jūs vedate Lietuvą pažangos keliu. Širdingas ačiū. Jūs esate pavyzdys pasaulyje. Ačiū jums."

LTMŽ finalinio etapo metu Panevėžyje visos komandos buvo apdovanotos taurėmis, visi mažieji sportininkai – medaliais, diplomais bei organizatorių dovanomis.

Praėjusių metų gruodį prasidėjęs dešimtasis LTMŽ sezonas prasidėjo ikimokyklinio ugdymo pedagogų mokymais. Pirmojo etapo metu dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į 8 profesionalių trenerių vedamus, skirtingas fizines ypatybes lavinančius, virtualius užsiėmimus. Į kiekvieną jų vaikai, vedami pedagogų, įsitraukė bent tris kartus per savaitę.

Vėliau lavintas fizines ypatybes tobulinti, tyrinėti bei skirtingose veiklose atrasti dalyviai buvo kviečiami dalyvių įstaigų organizuojamuose sporto festivaliuose, kuriuose kartu su vaikais dalyvavo įstaigų bendruomenės.

Šiemet projekto finalinio  etapo metu iš viso bus įgyvendinti 5 didieji festivaliai. Didieji festivaliai jau įvyko Kaune, Jonavoje ir Panevėžyje, gegužės 19 dieną darželinukai sportuos Vilniuje, o gegužės 25 dieną finalinis šių metų sezono etapas bus užbaigtas Palangoje.  

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.