Pradžia

Antrojo „Lietuvos mažųjų žaidynių 2024“ etapo finišas – 446 festivaliai visoje Lietuvoje!

2024-05-02
Antrojo „Lietuvos mažųjų žaidynių 2024“ etapo finišas – 446 festivaliai visoje Lietuvoje!

Visą balandžio mėnesį Lietuvos mažųjų žaidynių (LTMŽ) projekto dalyvės – ikimokyklinio ugdymo įstaigos – buvo kviečiamos organizuoti mažuosius festivalius po savo stogu. Antrasis etapas finišavo 446 festivaliais visoje Lietuvoje, 60-yje savivaldybių! Pedagogų pasidalintos fotografijos liudija, kad per šalį nuvilnijo galinga sporto banga – į mažųjų festivalių veiklas įsitraukė daugiau nei 50 tūkst. darželinukų.

Šio etapo tikslas – įtraukti vaikus į fizines veiklas jiems pažįstamoje aplinkoje, sukurti pozityvią atmosferą. Ikimokyklinio ugdymo pedagogai pastebi, kad tai žaidynių dalyviams teigia daug džiaugsmo ir – svarbiausia – skatina pamilti fizinį aktyvumą.

Vieni iš projekto dalyvių Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė” pedagogų komanda II etapo festivalį surengė sporto arenoje – mažieji pasvaliečiai turėjo galimybę sportuoti netradicinėje erdvėje.

 

„Renginį atidarėme šokdami, vaikams surengėme aktyvių veiklų stoteles, rungtyniavome estafetėse. Visi buvo labai patenkinti, mažasis festivalis Pasvalyje praėjo nuostabiai ir sklandžiai, – džiaugėsi viena iš renginio organizatorių, fizinio ugdymo mokytoja Aistė Ežerskė.

„Jau dešimtus metus skaičiuojančio LTMŽ projekto antrasis etapas vis dar maloniai nustebina.  Žaviuosi pedagogų kūrybiškumu,  išradingumu ir energija, kuria jie pasidalina su vaikais. Visoje Lietuvoje įvyko 446 unikalios sporto fiestos, kurios surengtos įvairiose erdvėse. Džiaugiuosi, kad festivalių organizatoriai suvienijo ne tik savo įstaigos bendruomenę, bet ir pakvietė kaimynines įstaigas sportuoti kartu. Nemažai įstaigų pasirinko sporto šventę švęsti ne vieną dieną, o ištisą savaitę, festivalius paversdamos mini vidaus projektais“, – projekto dalyvius gyrė Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė, projekto koordinatorė Audronė Vizbarienė.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis džiaugiasi, kad mažųjų festivalių metu dešimtys tūkstančių vaikų dar kartą išbandė patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, draugiškai ir linksmai varžėsi, patyrė gerų emocijų. „Fizinis aktyvumas žmogaus gyvenime – stiprios sveikatos ir geros emocinės būklės garantas. Labai svarbu nuo pat mažų dienų supažindinti vaikus su įvairiomis aktyviomis veiklomis, parodyti pavyzdį, kaip garbingai varžytis, o ateityje galbūt jiems padėti siekti sporto aukštumų”, – sako LTOK atstovas.

Šiuo metu visa LTMŽ bendruomenė laukia trečiojo projekto etapo – didžiųjų festivalių, o pirmasis iš jų įvyks jau gegužės 4 dieną, Kauno sporto halėje.

„Nekantraujame su visais pasimatyti LTMŽ gimtadienio švenčių maratone, kuriame laukia  staigmenos tiek dalyviams, tiek žiūrovams” – žada A. Vizbarienė.

Šiemet įvairiose Lietuvos vietose turėsime penkias dideles sporto šventes Kaune, Jonavoje, Panevėžyje, Vilniuje ir Palangoje.

Finalinių festivalių tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, suteikti  judėjimo džiaugsmą bei sudaryti sąlygas bendradarbiauti ir varžytis su bendraamžiais iš kitų Lietuvos ugdymo įstaigų.

Didžiųjų festivalių metu skirtingų įstaigų suburtos komandos kviečiamos įsitraukti į įvairius fizinio aktyvumo žaidimus. Renginių metu vaikus aplankys bei motyvacija sportuoti dalinsis Lietuvos sportininkai bei olimpiečiai. Lietuvos mažųjų žaidynių nugalėtojais bus skelbiami visi festivalių dalyviai, jiems bus įteikti atminimo prizai.

Lietuvos mažųjų žaidynes nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizatoriai – LTOK ir RIUKKPA.