Pradžia

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų festivaliuose sportavo dešimtys tūkstančių darželinukų

2023-05-02
Ikimokyklinio ugdymo įstaigų festivaliuose sportavo dešimtys tūkstančių darželinukų

Antrasis Lietuvos mažųjų žaidynių etapas finišavo pasiekus rekordinius skaičius. Visą balandžio mėnesį projekto dalyvės ikimokyklinio ugdymo įstaigos buvo kviečiamos organizuoti festivalius įstaigų viduje.

Iš viso per šį mėnesį visoje Lietuvoje buvo įgyvendinti net 450 festivalių, o juose sportuoti įsitraukė daugiau nei 50 tūkst. darželinukų.

Tikromis sporto šventėmis tapusių renginių metu judėjimo džiaugsmą patirti kartu mažiesiems sportininkams padėjo visa įstaigos bendruomenė. Į festivalius įsitraukė dalyvių tėvai, ugdytojai bei įstaigos administracija.

„Šio etapo tikslas – įtraukti vaikus į fizines veiklas jiems pažįstamoje aplinkoje bei sukurti kuo daugiau pozityvių emocijų. Dėl to labai smagu, kad į visus festivalius taip aktyviai įsitraukė visa bendruomenė – vaikams tai teikia daug džiaugsmo bei skatina pamilti fizinį aktyvumą.

Dėkojame pedagogams, kurių išradingumui ribų tiesiog nėra. O mes šiuo metu nekantriai laukiame galimybės su visais susitikti didžiuosiuose festivaliuose, kuriuose dalyviams esame paruošę smagių, dar nepatirtųveiklų“, – džiaugėsi Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė A. Vizbarienė.

Iškart po šio etapo Lietuvos mažųjų žaidynių dalyviai bus kviečiami dalyvauti finaliniuose didžiuosiuose festivaliuose. Antrus metus iš eilės didžiuosiuose Lietuvos miestuose jų bus įgyvendinta net 10. Finalinių festivalių tikslas – suteikti vaikams judėjimo džiaugsmą bei sudaryti galimybę  praktiškai pritaikyti pirmojo etapo metu lavintus judėjimo įgūdžius.

Finalinio etapo metu skirtingų įstaigų suburtos komandos bus kviečiamos įsitraukti į įvairius fizinio aktyvumo žaidimus. Renginių metu vaikus aplankys bei motyvacija sportuoti dalinsis Lietuvos sportininkai bei olimpiečiai. Lietuvos mažųjų žaidynių nugalėtojais bus skelbiami visi festivalių dalyviai, jiems bus įteikti atminimo prizai.

„Esame labai dėkingi visiems įsitraukusiems pedagogams, tėveliams bei kitiems bendruomenių nariams už didelį indėlį skatinant vaikų fizinį aktyvumą. Nuo pat pasiruošimo etapo jaučiame didelį pedagogų susidomėjimą, o festivaliai įstaigose mus ir vėl nustebino – ugdytojai sukūrė vaikams sporto šventes, kuriose jie ne tik žaidė fizinio aktyvumo žaidimus, bet ir patyrė daugybę gerų emocijų bei puikiai praleido laiką. Devintojo sezono finišas – jau visai netrukus, tačiau RIUKKPA trenerės vaikams pasiūlys ypatingai smagių, aktyvių ir vertingų veiklų, bei, tikime, motyvuos dalyvius sportuoti ir sezonui pasibaigus“, – džiaugėsi LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Pirmieji finaliniai žaidynių festivaliai įvyks jau gegužės 6 ir 7 dienomis Kaune, atnaujintoje Kauno sporto halėje. Planuojama, kad renginiai taip pat vyks Vilniuje, Šiauliuose, Palangoje bei Jonavoje.

Visos projekto veiklos yra parengtos remiantis šiuo metu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos kuriamo unikalaus Lietuvos fizinio raštingumo modelio gairėmis.

Lietuvos mažųjų žaidynes nuo 2020 m. globoja pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. Organizatoriai – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.