Pradžia

LMŽ finale - A. Glebauskas ir 156 darželinukai

2019-04-17
LMŽ finale - A. Glebauskas ir 156 darželinukai

„Vaikų energija ir smalsumas įkvepia, todėl per tas dvi valandas nepavargau, o atvirkščiai – pasikroviau geros nuotaikos“, – apie dalyvavimą antrajame Lietuvos mažųjų žaidynių finaliniame festivalyje pasakojo šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas.

Savaitgalį Panevėžyje 156 penkiamečiai iš 26 ikimokyklinio ugdymo įstaigų dalyvavo specialiose estafetėse, kuriose išbandė septynias sporto šakas ir fizinius užsiėmimus.

Lietuvos mažųjų žaidynių finaliniuose festivaliuose jie susipažįsta su regbiu, futbolu, irklavimu, tinkliniu, piešia žvaigždžių alėjoje ir bando kuo originaliau pozuoti prie fotosienelės.

Šiuo metu treniravimo sistemas studijuojantis A. Glebauskas pastebi, kad tokiame amžiuje nerekomenduojama specializuotis vienoje sporto šakoje. Maža to, iki dešimties – dvylikos metų vaikai turi išbandyti kuo daugiau, o fizinio aktyvumo pagrindu turėtų būti žaidimai, suteikiantys gerų emocijų ir džiaugsmo sportuojant.

„Lietuvos mažųjų žaidynių estafetėse vaikai patyrė labai daug gerų emocijų, o tai ir yra svarbiausia. Taip formuojamas įprotis, kuris išliks ir ateityje. Be to, vaikai per žaidimus ne tik lavina skirtingus fizinius judesius, bet ir išmoksta bendrauti, bendradarbiauti, susiranda draugų“, – pasakojo su mažaisiais bendravęs olimpinės rinktinės kandidatas A. Glebauskas.

Kartu su pusantro šimto vaikų renginyje dalyvavo ir 52 ikimokyklinio ugdymo fizinio lavinimo specialistai bei darželių bendruomenės – pedagogai, vadovai ir vaikų šeimos nariai, kurie aktyviai palaikė mažuosius sportininkus.

„Tokie projektai suvienija visą bendruomenę, aktyviai įsitraukėme ir mes – pedagogai, ir tėveliai, o vaikams čia didžiausia šventė. Tokios estafetės labai svarbios šiuo gyvenimo laikotarpiu, užduočių įvairovė ir skirtingi lavinami judesiai padeda pasiruošti gyvenimui“, – sakė Vilniaus Santariškių lopšelio-darželio pedagogas Tomas.

Lietuvos mažųjų žaidynės – didžiausias šalyje ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtas sporto ir fizinio aktyvumo projektas, kuriame šiemet iš viso dalyvauja 270 įstaigų. Jo metu vaikai susipažįsta su sportine veikla ir olimpinėmis vertybėmis, mokosi bendradarbiauti, ugdo pozityvų požiūrį į sveiką gyvenseną ir įprotį sportuoti.

Finaliniai festivaliai – Lietuvos mažųjų žaidynių kulminacija. Trimis etapais vykstantis projektas startavo sausį. Kiti finaliniai festivaliai gegužės 4 dieną vyks Jonavoje, o gegužės 11 dieną Palangoje.

Verta pažymėti, kad antrajame ir trečiajame etapuose komandas sudaro po lygiai mergaičių ir berniukų.

Lietuvos mažųjų žaidynes organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).