Pradžia

Sportines veiklas išbandė tūkstančiai darželinukų

2022-03-28
Sportines veiklas išbandė tūkstančiai darželinukų

Kartu su paskutine kovo mėnesio savaite baigėsi pirmasis Lietuvos mažųjų žaidynių etapas. Didžiausias Lietuvoje darželinukams skirtas projektas sukvietė net 426 Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtinius prisijungti prie aštuonių nuotolinių fizinio ugdymo užsiėmimų.

Vaikams skirtas pamokėles vedė skirtingų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų treneriai, į pagalbą pasikvietę po auklėtinį. Per šiemet vykusius nuotolinius užsiėmimus vaikai turėjo progą ne tik ugdyti skirtingus judėjimo įgūdžius bei lavinti jų fizines ypatybes, bet ir susipažinti su kovos menais bei joga.

„Supažindinau vaikus su joga, juk tai ne tik naudinga, bet ir labai smagi veikla. Labai svarbu būtent tą vaikams ir parodyti. Dirbant su vaikais didelį dėmesį kreipiu ne tik į jų fizinių ypatybių lavinimą, bet ir patiriamas emocijas. Į visus užsiėmimus įsitraukė ir mano ugdomi vaikai – jiems labai patiko, reakcijos buvo smagios, vaikai aktyviai ir drąsiai kartu sportavo. Mano pagalbininkei Amandai patinka joga, todėl jai puikiai pavyko tuo užkrėsti ir kitus vaikus. Ypač kai mane ir Amandą pamatė ekrane – kaip smagu jiems buvo! Taip pat gavau daugybę malonių atsiliepimų ir iš kitų miestų darželių, labai smagu, kad galėjau prisijungti!“ – džiaugėsi jogos užsiėmimą vedusi Kauno lopšelio-darželio „Vyturėlis“ pedagogė Ieva Pavlovskienė-Vaičėnaitė.

Lietuvos mažųjų žaidynės šiemet sulaukė rekordiškai daug dalyvių – per 42 tūkst. ikimokyklinio amžiaus vaikų iš 52 Lietuvos savivaldybių. Pirmojo etapo tikslas –  supažindinti ir įtraukti ikimokyklinio amžiaus vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, skatinti džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą. Įstaigų ugdytojų prižiūrimi vaikai savarankiškai atliko rodomas užduotis, bėgiojo, šuoliavo per kliūtis, laipiojo, mėtė kamuolius, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius įvairius judesius.

„Sunku žodžiais perteikti vaikų emocijas. Auklėtiniai labai laukė kiekvieno pirmadienio, kai pristatydavome naujos savaitės pamokėles, mielai atliko visas užduotis, jiems tai buvo vienas didelis žaidimas, o vaikai juk labai mėgsta žaisti. Mus, pedagogus, džiugina, kad naudojamos paprastos, kiekvienam prieinamos priemonės. Esame labai dėkingi už galimybę judėti kartu“, – sakė Akmenės rajono Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Berželis“ pedagogė Ingrida Žadeikienė.

Jau nuo balandžio 1 d. žaidynių dalyviai įsitrauks į antrąjį etapą – kiekviena dalyvaujanti ikimokyklinio ugdymo įstaiga rengs Mažųjų žaidynių festivalius savo įstaigose. Į festivalius, kurie pavirs didele visų darželinukų sporto švente, bus įtraukta visa įstaigos bendruomenė, o veiklos bus pritaikytos vaikams pagal jų galimybes ir poreikius.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Lietuvos mažųjų žaidynes jau aštuntus metus organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.