Pradžia

Vilniuje sportuoti susirinkusius šimtus darželinukų aplankė paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius

2022-05-21
Vilniuje sportuoti susirinkusius šimtus darželinukų aplankė paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius

Pirmą kartą „Lietuvos mažųjų žaidynių“ istorijoje didysis žaidynių festivalis šeštadienį šurmuliavo Vilniuje. Naujai atidarytoje NBA krepšinio mokyklos arenoje susirinko net 37 ikimokyklinių ugdymo įstaigų komandos iš Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių.

Kiekvieną komandą sudarė 3 mergaitės, 3 berniukai ir 2 pedagogai. Tikra sporto švente tapusio renginio pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Net 296 festivalio dalyviai bėgiojo, šuoliavo, laipiojo, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Tikra sporto švente tapusiame renginyje mažuosius sportininkus aplankė ir ypatingas svečias – paralimpinis čempionas, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

„Man labai smagu šiandien matyti tiek daug aktyviai laiką praleisti susirinkusių sportininkų. Noriu padėkoti tėveliams, kurie skatinate vaikus dalyvauti tokiuose projektuose, bet didžiausias indėlis, tikriausiai, yra auklėtojų, pedagogų, kurie savo užsidegimu užkrečia vaikus. Esu tėtis, mano sūneliui 2,5 metų, todėl puikiai žinau, koks svarbus vakams yra teisingas pavyzdys. Ir labai tikiu, kad tarp visų jūsų mes turime ir ateities olimpiečių”, – dalyvius sveikino M. Bilius. 

Tai – jau penktasis net 44 tūkst. dalyvių šį sezoną subūrusio projekto finalinio etapo festivalis. Projektą organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Iš viso šiemet bus surengta 10 sporto švenčių visoje Lietuvoje. Didžiųjų „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalių etapui įpusėjus mintimis pasidalijo vienas iš projekto organizatorių, LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

„Jau sėkmingai įpusėjo Lietuvos žaidynių finaliniai festivaliai ir mums yra labai gera matyti tiek daug įsitraukusiųjų vaikų komandų, aktyvių pedagogų bei palaikančiųjų tėvelių visuose miestuose. Džiaugiamės, kad festivaliuose dalyvauja ir su vaikais savo patirtimis dalinasi Lietuvos olimpiečiai bei geriausi šalies sportininkai, kurie yra tikri pavyzdžiai ir autoritetai mūsų mažiausiems. Tikimės, kad šie renginiai tik dar labiau skatins vaikų fizinį aktyvumą bei norą išmėginti įvairias sporto šakas ateityje“, – džiaugėsi K. Šileikis.

Po dviejų metų pertraukos ir vėl gyvai vykstantys festivaliai dar vyks Vilniuje, Jonavoje, Šiauliuose ir Palangoje.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.