Pradžia

Olimpinio vicečempiono ir garsaus artimųjų palaikymo sulaukę „Lietuvos mažųjų žaidynių” dalyviai Vilniuje išbandė skirtingas sportines veiklas

2022-05-23
Olimpinio vicečempiono ir garsaus artimųjų palaikymo sulaukę „Lietuvos mažųjų žaidynių” dalyviai...

Sekmadienį naujojoje NBA krepšinio mokyklos arenoje Vilniuje vyko šeštasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis.

Tikra sporto švente tapusiame renginyje įvairių sportinių rungčių metu jėgas tarpusavyje išbandė 37 skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Vilniaus, Vilniaus raj., Visagino, Ignalinos, Pabradės, Rudaminos ir Lentvario.

Kiekviena komanda, sudaryta iš 3 mergaičių, 3 berniukų ir 2 pedagogų, įsitraukė į veiklas, suplanuotas atsižvelgiant į vaikų amžiaus tarpsnio ypatumus ir fizinius gebėjimus. Žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Net 300 festivalio dalyvių bėgiojo, šuoliavo, laipiojo, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Renginyje dalyvius aplankė ir rungtis stebėjo bei į vaikams kilusius klausimus atsakė olimpinis vicečempionas, irkluotojas Saulius Ritter.

„Negaliu atsidžiaugti matydamas tiek daug šios šventės dalyvių, todėl tvirtai tikiu, kad Lietuvos sporto ateitis yra šviesiose rankose. Sveikinu visus tėvelius, pedagogus ir mažuosius sportininkus ir linkiu šiandien kuo puikiausių rezultatų bei pasimėgauti, jūs visi jau esate nugalėtojai“, – visus susirinkusius sveikino S. Ritter.

Didieji žaidynių festivaliai išsiskiria sirgalių gausa. Sekmadienį Vilniuje mažuosius sportininkus palaikė daugiau nei 600 artimųjų, kurie dalyviams dėmesį dalijo plojimais, šūksniais ir išradingais palaikymo plakatais.

„Man tiesiog širdis dainuoja, jeigu galima taip pasakyti, matant savo vaiką nenustojant šypsotis. Labai smagu, kad yra organizuojami tokie projektai, kurie įtraukia ne tik daugybę vaikų, bet ir tėvus. Mes per kelis metus jau tapome didele bendruomene ir džiaugiamės, kad kiekvienais metais prisijungia vis daugiau dalyvių. Tai reiškia ne tik gausesnį palaikymą, bet ir dar daugiau draugų vaikams, o juk kartu sportuoti – žymiai smagiau“, – kalbėjo sūnų aktyviai palaikiusi mama Jolanta Kriščiūnienė.

„Visų pirma tai noriu padėkoti projekto organizatoriams už šią galimybę vaikams ir visiems pedagogams, kurie skiria daug laiko ir rodo nuostabų pavyzdį mūsų vaikams. Vos grįžęs iš darželio sūnus pats įsijungia Ąžuolo mankštą ir sportuoja, į mankštą būname įtraukti ir mes su žmona. Neabejoju, kad tiek daug teigiamų emocijų sportuodami patyrę vaikai nenustos judėti ir ateityje“, – sakė tėtis Rokas Lebedinskas.

Jau 8-ąjį sezoną žymintis projektas šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – į nuotolinius užsiėmimus, festivalius įstaigų viduje ir finaliniame etape – didžiuosius festivalius – iš viso įsitraukė daugiau nei 44 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos.

Šiais metais dalyvių dar lauks 4 didieji festivaliai Šiauliuose, Jonavoje ir Palangoje.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.